Unieke studiedag! Horeca, concessies en lokale besturen: een vat vol opportuniteiten

Unieke studiedag! Horeca, concessies en lokale besturen: een vat vol opportuniteiten

Horecazaken in het eigen publiek patrimonium plaatsen lokale besturen voor tal van uitdagingen. Vele besturen kampen met problematische uitbatingen en leegstand en vinden nog nauwelijks geïnteresseerde uitbaters. Vaak begrijpen lokale besturen niet hoe dit komt, zijn het de contracten, is het de conjunctuur, zijn het de publieke voorwaarden, …?

Met deze studiedag willen we de deelnemers een unieke kijk bieden op hoe horeca in elkaar zit om op een betere wijze horeca-uitbaters te kunnen vinden, er de juiste afspraken mee te maken en er voor te zorgen dat horeca- exploitaties duurzaam en kwalitatief kunnen gebeuren.

Wat zijn de aangewezen procedures, welke contractsbepalingen hanteer je? Een concessie of toch maar een handelshuur? Hoe koppel je een concessievergoeding aan de omzet? Wat zijn de succesfactoren voor een horecazaak?

Een win voor alle betrokkenen in een unieke samenwerking met Horeca Vlaanderen.

We verwelkomen u graag in ons eigen opleidingscentrum, ‘t Landhuys van Leeuwergem.

Datum

Donderdag 8 februari 2024

Programma

9.00 uur
Verwelkoming met koffie
9.30 uur
Hoe een horecazaak opstarten en runnen: een financieel inzicht door Horeca Vlaanderen
10.30 uur
De blik van de brouwer: over brouwerijovereenkomsten en andere misverstanden?
11.30 uur
Architecturale en ruimtelijke uitdagingen voor een goede horecazaak
12.30 uur
Statistieken, horeca en lokale besturen (Wim Rasschaert – Rasschaert Advocaten)
13.00 uur
Lunch
14.00 uur
Levering van dranken en overheidsopdrachten: procedures en tips (Kristien De Vos – Rasschaert Advocaten)
15.00 uur
Concessies: procedures en contractsbepalingen (Wim Rasschaert – Rasschaert advocaten)
16.30 uur
Afsluiten van de opleiding met receptie

Docenten

Wim Rasschaert (Rasschaert advocaten)

is sedert lang de raadsman en adviseur van lokale besturen in Vlaanderen. Hij heeft onder meer een bijzondere expertise in vastgoedrecht en spreekt met enthousiasme over zijn ervaringen.

Kristien Devos (Rasschaert advocaten)
is een absolute specialiste in overheidsopdrachten. Zij geeft als bevolgen spreker tal van opleidingen.

Inschrijvingsgeld

175 euro, excl. BTW (factuur volgt na inschrijving) voor verwelkoming, opleiding, informatiemap, lunch en receptie

Locatie

’t Landhuys van Leeuwergem
Gentse Steenweg 323
9620 Leeuwergem – Zottegem
www.tlandhuysvanleeuwergem.be

Deze unieke plek is voorzien van de modernste multimedia. Daarnaast bieden de prachtige tuin en ruime terrassen rust en ontspanning. Perfecte bereikbaarheid en voldoende parkeermogelijkheden zijn troeven.

Reserveringen